Foreningen Norges døvblindes hjemmeside presenterer:

"Norske" passasjerer med D/S "Norge"

ved forliset 28.6. 1904


Tilbake til artikkelen om Norge"s forlis (svart på gul)

Tilbake til artikkelen om Norge"s forlis (gul på svart)

Tilbake til menyen om "Utvandringen til Amerika" (svart på gul)

Tilbake til menyen om "Utvandringen til Amerika" (gul på svart)

Hjem



 
Skjebne Fornavn Etternavn Kj Alder Født Yrke Sivilstatus Fødested Oppholdssted Reisemål Reg.dato Protokoll/redaksjonell merknad

Fra Kristiania, ført i emigrantprotokollen:

Omkom Amalie Andersen K 27   Kone G   Kristiania New York 23061904  
Omkom Adolf Ludvig Andersen M 6     U   Kristiania New York 23061904  
Omkom Hjørdis Cecilie M. Andersen K 3     U   Kristiania New York 23061904  
Omkom Marie Dalan K 17   Pige U   Kristiania (Arendal) New York 23061904  
Berget Emil Eriksen Hansen M 46   Murer *   Kristiania Boston 23061904  
Omkom Antonette Elen Marie Hansen K 59   Kone E   Kristiania* Chicago 23061904  
Berget Sigurd Johannes Nilsen M 18   Lagerbetj. U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Berget Hans Olaf Olsen M 18   Bud U   Kristiania Minn. 23061904  
Omkom Kari Larsen Hindklev K 26   Pige U   Faaberg Minn. 23061904  
Berget Hans Olsen Hestebraathen M 19   Arbeider U   N. Odalen Dakota 23061904  
Omkom Hilda Karoline Fredriksen Hansen K 26   Kone *   Kristiania Dakota 23061904  
Omkom Johan August Nilsen M 37   Sjømand G   Svelvik New York 23061904  
Omkom Karl Fredrik Olaus Englund M 43   Typograf G   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Anna Oline Mathea Englund K 33     G   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Astrid Englund K 11     U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Harald Kristian Englund M 8     U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Hedvig Englund K 6     U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Anna Englund K 4     U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Karoline Emilie Lundgren K 43   Kone G   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Klara Lundgren K 11     U   Kristiania N. Dakota 23061904  
Omkom Nina Andersen K 29   Pige U   Hobøl N. Dakota 23061904  
Omkom Kristiane Marie Hansen K 23   Kone G   Ø. Bærum Minn. 23061904  
Omkom Inga Antonie Hansen K 20   Pige U   Ø. Bærum Minn. 23061904  
Omkom Anna Kamilla Hansen K 22   Pige U   Ø. Bærum Minn. 23061904  
Omkom Heinrik Frans Herbert Liffers M 29   Gibsmager G   Tyskland New York 23061904  
Omkom Martha Pauline Pedersen N 22   Pige U   S. Odalen East Bridgeport Con 23061904  
Omkom Eliette Osmundsen K 21   Pige U   Kristiansand Chicago 23061904  
Omkom Oscar Fredrik Syversen M 21   Cigararb. U   Kristiania Chicago 23061904  
Omkom Emma Pedersen K 17   Pige U   Kristiania S. Dakota 23061904  
Omkom Frithjof Oscar Olsen M 53   Arbeider G   Kristiania Chicago 23061904  
Omkom Josefine Olava Olsen K 55     G   Kristiania Chicago 23061904  
Berget Karl Emil Hinderssen M 40   Sjømand/ Maler G   Finland* Chicago 23061904  
Berget Petra Johanne Hinderssen K 29     G   Kristiania Chicago 23061904  
Berget * Alf Emil Konstantin Hinderssen M 8     U   Kristiania Chicago 23061904 *Døde i livbåt, gravlagt i sjøen
Berget * Alfhild Natalie Hinderssen K 6     U   Kristiania Chicago 23061904 * Døde i Stornoway
Berget Frøidis Marie Hinderssen K 1 5/12 Å     U   Kristiania Chicago 23061904  
Berget Karl Johan Johannessen M 20   Sjømand U   Ø. Aker (K. Ania)* New York 23061904  
Omkom Jeanette Gustavsen K 22   Pige U   Drammen New York 23061904  
Omkom Karen Elise Hansen K 19   Pige U   Kristiania Minn. 23061904  
Omkom Torbjørg Korneliusen K 45   Kone G   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Gunvald Marinius Korneliusen M 19   Sjømand U   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Herman Gunerius Korneliusen M 14     U   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Elisabeth Korneliusen K 12     U   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Georg Arthur Korneliusen M 9     U   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Henrik Thorbjørn Korneliusen M 3     U   Langesund Wisc. 23061904  
Omkom Ole Kristian Korneliusen M 28   Maler G   Danmark* Minn. 23061904  
Berget Johan Torgersen Redalen M 18   Tømmermand U   Sigdal Minn. 23061904  
Omkom Bernt Magnus Steen M 42   Fabr. Arbeider G   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Mathilde Steen K 40     G   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Johan Martinius Magnusen Steen M 16   Glasarbeider G   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Konrad Marius Steen M 15   Glasarbeider U   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Borghild Steen K 13     U   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Osvald Steen M 8     U   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Hjørdis Steen K 5     U   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Hedvig Steen K 2     U   Jevnaker Wisc. 23061904  
Omkom Andreas Kristiansen M 47   Fabr. Arbeider G   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Thea Kristiansen K 42     G   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Karen Torene Kristiansen K 16     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Theodor Kristiansen M 12     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Thora Mimi Kristiansen K 8     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Hedvig Amanda Kristiansen K 4 11/12     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Johanne Kristiansen K 2     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Margit Bergljot Kristiansen K 9/12 År     U   Aadalen Wisc. 23061904  
Omkom Signe Eufemie Andersen K 16   Pige U   Fredrikstad New York 23061904  
Omkom Helene Charlotte Vaal K 25   Kone G   Drammen Wisc. 23061904  
Omkom Arne Vaal M 4     U   Drammen Wisc. 23061904  
Omkom Anna Vaal K 1 6/12 Å     U   Drammen Wisc. 23061904  
Berget Karl Anton Mathiasen Aanerudhagen M 31   Arbeider G   V. Gausdal N. Dakota 23061904  
Berget Sina Aanerudhagen K 24     G   V. Gausdal N. Dakota 23061904  
Berget Trygve Aanerudhagen M 4 6/12 Å     U   V. Gausdal N. Dakota 23061904  
Berget Albert Aanerudhagen M 1 6/12 Å     U   V. Gausdal N. Dakota 23061904  
Omkom Minda Eline Engebretsen K 21   Pige U   Ø. Bærum Minn. 23061904  
Omkom Kathrine Gustavsen Bramstedt K 34   Kone G   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Inghardt Bramstedt M 11     U   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Jenny Bramstedt K 9     U   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Gustava Bramstedt K 3     U   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Helga Johanne Bramstedt K 4     U   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Ingrid Bramstedt K 11/12 År     U   Kragerø Minn. 23061904  
Omkom Elias Kristian Knudsen M 33   Sjømand G   Kragerø Wisc. 23061904  
Berget Oscar Pedersen Strandbakken M 16   Tømmerfløter U   Fet Wisc. 23061904 Halvbror til Dortea Wang
Omkom Knud Hansen Rognaas M 21   Arbeider U   N. Aurdal N. Dakota 23061904  
Omkom Johanne Bergemoen K 33   Kone G   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Berthe Bergemoen K 9     U   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Marie Bergemoen K 7     U   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Andreas Bergemoen M 4     U   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Anna Bergemoen K 3     U   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Ragnhild Bergemoen K 10/12 År     U   S. Fron N. Dakota 23061904  
Omkom Magnus Martinusen Syringen M 29   Arbeider U   Trysil Wisc. 23061904  
Omkom Karsten Martinusen Syringen M 17   Arbeider U   Trysil Wisc. 23061904  
Berget Johanne Koht K 22   Pige U   Eidanger Minn. 23061904  
Berget Axel Karl Norum Nilsen M 32   Ingeniør U   Lurø Helgeland Chicago 23061904  
Berget Isodora Hansen K 35   Kone G   Fredrikstad New York 23061904  
Berget Ruth Hansen K 10     U   Fredrikstad New York 23061904  
Berget Ingrid Agathe Hansen K 8     U   Fredrikstad New York 23061904  
Berget Ester Olivia Hansen K 5     U   Fredrikstad New York 23061904  
Berget * Andrea Margrethe Hansen K 4     U   Fredrikstad New York 23061904 * Døde i Stornoway
Omkom Karen Pedersen K 18   Pige U   Grue * Minn. 23061904  
Omkom Anne Andvordjordet M 19   Pige U   Lom Iowa 23061904  
Omkom Anne Gutubø K 18   Pige U   Lom Iowa 23061904  
Omkom Inga Mathilde Aldsrud K 16   Pige U   Ringebu Boston 23061904  
Omkom Ole Kristian Edvardsen Gjefseneie M 26   Arbeider U   Gran S. Dakota 23061904  
Berget Emma Ovidia Olsen Fredriksen K 15   Pige U   Gran S. Dakota 23061904  
Omkom Ole Hilmar Olsen Fredriksen Haugsbakken M 17   Snedker U   Gran S. Dakota 23061904  
Omkom Olaf Guldbrandsen M 23   Lagerarb. U   Kristiania U. Dakota 23061904  
Omkom Nils Oscar Nilsen M 19   Kjøregut U   Kristiania U. Dakota 23061904  
Berget Edvard Torgersen Sevaldrud M 16   Arbeider U   Brandbu Wisc. 23061904  
Berget Torger Eriksen Sevaldrud M 41   Arbeider G   Brandbu Wisc. 23061904  
Omkom Ole Konrad Andersen Lunde M 21   Fabrikarb. U   Ø. Eker Wisc. 23061904  
Omkom Nils Didrik Nilsen M 21   Høvleriarb. U   Skauger Minn. 23061904  
Berget Inga Marie Jørgensen K 41   Kone G   V. Aker Wisc. 23061904  
Berget Gudrund Jørgensen K 16     U   V. Aker Wisc. 23061904  
Berget Einar Jørgensen M 13     U   V. Aker Wisc. 23061904  
Berget Harriet Jørgensen K 10     U   V. Aker Wisc. 23061904  
Berget * Harald Jørgensen M 4     U   V. Aker Wisc. 23061904 *Døde i Stornoway
Berget * Ingrid Jørgensen K 2     U   V. Aker Wisc. 23061904 * Døde i Stornoway
Omkom Thorvald Eriksen M 49   Murer E   Kristiania Chicago 23061904  
Berget Edvard Karlsen Bøhnsmoen M 34   Maler G   Eidsvold S. Dakota 23061904  
Berget Hans Anton Ahlsen M 30   Bager G   Nes Romerike* S. Dakota 23061904  
Berget Anders Antvedt M 18   Arbeider U   Hallen Minn. 23061904  
Omkom Kristiane Elenore Gustava Pedersen K 29   Pige U   Omø New York 23061904  
Omkom Johannes Olafsen Valsigeie M 20   Smed U   Furnes Minn. 23061904  
Berget Indiana Adina Amundsen K 16   Pige U   Sandefjord New York 23061904  
Omkom Valborg Sogsti K 18   Pige U   Kristiania New York 23061904  
Omkom Kristiane Louise Nilsen K 31   Pige U   Drammen New York 23061904  
Omkom Anna Bergitte Selvig K 20   Pige U   Sande New York 23061904  
Berget Herman Theodor Portaas Lauritsen M 19   Gymnasiast U   N. Eker Brunte Field 23061904 Seinere kjent som H. Wildenvey
Berget Rolf Johnsen Vaagaasar M 17   Arbeider U   Lom Dakota 23061904  
Omkom Andor Olestad M 18   Arbeider U   Lillehammer N. Dakota 23061904  
Omkom Hilmar Johansen Hagen M 21   Arbeider U   Brandbu N. Dakota 23061904  
Omkom Lise Marie Johansen Hagen K 17   Pige U   Brandbu N. Dakota 23061904  
Omkom Jacob Johannesen M 27   Sjømand U   Lier San Francisco 23061904  
Omkom Alfred Johannesen M 22   Arbeider U   Lier San Francisco 23061904  
Omkom Zacarias Schwartz Backer Syversen M 38   Rørlegger G   Kristiania San Francisco 23061904  
Omkom Bernhard Arnesen M 35   Murer G   Kristiania S. Dakota 23061904  
Omkom Oline Pedersen K 34   Kone G   V. Aker Chicago 23061904  
Omkom Birger T. Pedersen M 8     U   V. Aker Chicago 23061904  
Omkom Valborg Pedersen K 4     U   V. Aker Chicago 23061904  
Omkom Gunnar Pedersen M 3     U   V. Aker Chicago 23061904  
Omkom William Pedersen M 1 6/12 Å     U   V. Aker Chicago 23061904  
Omkom Kristian Nilson Karlstad M 30   Snedker *   Skiptvedt Chicago 23061904  
Omkom Erik Olsen Hagen M 58   Husmand G   S. Aurdal Wisc. 23061904  
Omkom Anne Hagen K 62     G   S. Aurdal Wisc. 23061904  
Omkom Iver Hagen M 14     U   S. Aurdal Wisc. 23061904  
Omkom Anna Josefine Magnusen K 17   Pige U   Kristiania Minn. 23061904  
Berget Ole Kristiansen Eid M 30   Sliberiarb. G   Blaker (Urskaug) Minn. 23061904  
Omkom Inga Marie Eid K 32     G   Blaker (Urskaug) Minn. 23061904  
Omkom Harald Kristian Eid M 4     U   Blaker (Urskaug) Minn. 23061904  
Berget Marthe Eid K 1 9/12 Å     U   Blaker (Urskaug) Minn. 23061904  



Fra Kristiania, ikke ført i protokollen:

Omkom Otto H. Johnsen M 40   Sjømann     Kristiania New York    
Berget Otto Jensen M 60   Arbeider     Kristiania Wisconsin    
Omkom Hans Wang M           Kristiania Wisconsin Vært på besøk Am.statsb. f. i Norge
Omkom Dortea Wang K           Kristiania Wisconsin Vært på besøk Am.statsb. f. i Norge

 

Fra Trondheim via Kristiania, ført i emigrantprotokollen i Trondheim:
 
Omkom Maren Emilie Støre     1875 Butikkd. ug   Bodø Fort Dodge Iowa    
Omkom Petra Lie     1878   g   Molde New York 200604  
Omkom Origa Lie     1903   barn   Molde New York 200604  
Berget Augusta Beate Sivertsen     1883 Arb. ug   Molde New York 200604  
Omkom Inga Sofie Pettersen     1882 Strygerske ug   Brønø New York 200604  
Berget Karen J. Hansdtr. Bya     1883   g   Grong Alexandria Minn. 200604 Nygift }
Berget Hilmar Julias Johnsen Fosmo     1883 Skomager g   Grong Alexandria Minn. 200604 Nygift }
Omkom Elisabeth Nilsen     1871 Vognsmandfor. g   Hammerfest Dalton Minn. 200604  
Omkom Anton B. Halvorsen     1883 Fisker ug   Talvik Dalton Minn. 200604  
Berget Sivert M. Olsen Bø     1872 Smed ug   Maalselven Glincoe Minn. 200604  
Berget Jentoft Severin Hansen     1878 Fisker ug   Hadsel Dallas Wisc. 200604  
Omkom Peter Ragnar Korsan     1881 Musiker ug   Molde Chicago Ill. 200604  
Omkom Ingeborg Marie Øiaas     1877 Sypige ug   Trondhjem Sioux Falls S. Dak. 200604  
Omkom Olga Katrine Jeremiassen     1882 Tj.pige ug   Brønø Barnett? Minn. 200604  
Omkom Julie Marie Jørgensen     1887 Arb. ug   Herø Helgeland Carpio N.Dak. 200604  
Berget Johannes Grønning Jespersen     1885 Fisker ug   Waagan Lofoten Cuvnmings N. Dak. 200604  
Omkom Eline Sofie Vik     1867   g   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Johan Lind Vik     1891   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Helga Marie Vik     1892   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Hans Berner Vik     1894   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Albin Schønning Vik     1895   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Thorolf Kristian Vik     1897   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Omkom Selma Johanne Vik     1900   barn   Hadsel Dalas Wisc. 200604  
Berget Paul Pedersen Hjelseth     1884 Fisker ug   Kværnæs Mankota Minn. 200604  
Berget Ole Martin Hjelseth     1887 Arb. ug   Kværnæs Mankota Minn. 200604  
Omkom Hilmar Sigurd Gerhard Josef Olsen     1887 Fabrikarb. ug   Strinden Devils Lake Minn. 200604  
Omkom Hans Olsen Sinneshaug     1883 Jordarb. ug   Hevne Westby Wisc. 200604  
Omkom Even Pedersen Gylland     1880 Snedker ug   Horg Duluth Minn. 200604  
Omkom Sigrid Evensdtr. Gylland     1834   enke   Horg Duluth Minn. 200604  
Omkom Hansine Otilie Langaas     1882 Tj.pige ug   Levanger Jackson Minn. 200604  
Omkom Martha Margrethe Hjelde     1886 Tj.pige ug   Beistaden Escanaba Mich. 200604  
Omkom Johan Mathias Larsen     1884 Gaardbrug. ug   Vefsen Horace N. Dak. 200604  
Berget Jørgen Kristian Knudsen     1884 Telegraf??. ug   Trondhjem New York 200604  
Berget Nitalius Sivertsen Haukland     1884 Fisker ug   Busknes Herty Wisc. 210604  
Berget Jens Johansen Svartfjeld Gibostad     1853 Gaardhj. og fisker g   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Jensine Svartfjeld Gibostad     1853   hustru   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Einar Kornelius Jensen Svartfjeld Gibostad     1887 Arb. ug   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Albert Svartfjeld Gibostad     1890   barn   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Anna Svartfjeld Gibostad     1894   barn   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Erik Svartfjeld Gibostad     1894   barn   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  
Omkom Bordanna Jensen Svartfjeld Gibostad     1892   barn   Lenviken Tromsø Red Wing Minn. 210604  

 

Fra Larvik via Kristiania, innført i emigrantprotokollen i Larvik:
 
Omkom Mariane Paulsen f   11111882 Tjenestepige Ugift   Hedrum New York jun.18 1904 Tjene Reiser til sin søster for å tjene.
Berget Jørgen Hansen m   25041858 Seilmager Gift 4 barn   Larvik New York jun.20 1904 Sjømand Har været i Amerika før i 7 aar. Fikk kommandoen i båt 8 
Omkom Christian Hansen m   4061861 Fragtemand Gift 2 barn      New York jun.20 1904 Sjømand Han reiser over for at overtage en fraktemands stilling paa en lægter
Omkom Anna Cathrine Hansen f   29071867   Gift 2 barn Hustru     New York jun.20 1904  
Omkom Georg Hansen m   23111900   søn     New York jun.20 1904  
Omkom Inga Marie Hansen f   18091902   datter     New York jun.20 1904  

 

Fra Kristiansand, innført i emigrantprotokollen:
 
Omkom Otilie Karlsen K   1864 Syerske E   Kr.sand New York 21061904  
Berget Torval Andreas Skraastad M   1888 Kjørekarl U   Kr.sand Chikago 22061904  
Berget Thomas Johanes Skraastad M   1891 Hjemme U   Kr.sand Chikago 22061904  
Omkom Anders Martin Olausen M   1872 Matros U   Laudvig New York 22061904  
Omkom Olaf Knudsen Stoil M   1847 Gaardbruger G   Nisedal New York 22061904  
Omkom Auna Stoil K   1859 Gaardbruger G   Nisedal New York 22061904  
Omkom Aase Stoil K   1884 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Gundhild Stoil K   1886 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Knud Stoil M   1889 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Johan Stoil M   1893 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Birgit Stoil K   1900 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Olaf Stoil M   1897 Hjemme U   Nisedal New York 22061904  
Omkom Klara Birkeland K   1884 Tjenestepige U   Dybvaag Filadelfia 22061904  
Omkom Olga Halvorsen K   1884 Poståbnersk U   Omlid Minesota 22061904  
Omkom Hanna Halvorsen K   1886 Hjemme U   Omlid Minesota 22061904  
Omkom Bergit Børusen K   1879 Tjenestepige U   Omlid Minesota 22061904  
Omkom Margrete Aarhus K   1874 Tjenestepige U   Omlid Minesota 22061904  
Omkom Aasilv Markusen K   1873 Rengjøringarbeidersk G   Kristiansand Minesota 23061904  
Berget Josefine Johansen K   1881 Tjenestepige U   Tvedt New York 23061904  
Omkom Aannon Drengsen Mostøl M   1878 Gaardbruger U   Valle Sætersdal N.dakota 23061904  
Omkom Jørgen Olsen Wiberg Birkeland M   1887 Grubiarbeider U   Hornæs N.dakota 23061904  
Omkom Kirsten Olsen Wiberg Birkeland K   1886 Tjenestepige U   Hornæs N.dakota 23061904  
Omkom Karel Anton Olsen M   1879 Sagarbeider U   Oddernes New York 23061904  
Berget Erik Nilsen M   1868 Stuert G   Søndeled Minesota 23061904  
Omkom Inga Hansen K   1877 Tjenestepige U   Lillesand Chikago 23061904  
Omkom Sigrid Aanonsdatter K   1861 Mand.gaardsarbeider G   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Ingeborg Aanonsdatter K   1888 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Aanon Aanonsdatter M   1895 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Wilborg Aanonsdatter K   1889 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Helga Aanonsdatter K   1897 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Inger Aanonsdatter K   1900 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Targir Aanonsdatter M   1893 Fader.gaardsarbeider U   Valle Sætesdal N.dakota 23061904  
Omkom Oluf Theudor Taraldsen M   1887 Sagarbeider U   Grimstad New York 23061904  
Omkom Oscar Bertinius Olsen M   1885 Mekaniker U   Arendal New York 23061904  
Omkom Johan Jørgensen M   1876 Matros U   Fjære New York 23061904  
Omkom Ole Jørgensen M   1880 Baadbygger U   Fjære New York 23061904  
Omkom Nelly Sørensen K   1885 Hjemme U   Holt New York 23061904  
Omkom Alvilde Johanesen K   1881 Mand.arbeider G   Fjære New York 23061904  
Omkom Jerling Johanesen M   1901 Fader.arbeider U   Fjære New York 23061904  
Omkom Amanda Johanesen K   1903 Fader.arbeider U   Fjære New York 23061904  
Omkom Tomine Omundsen K   1859 Mand.sjømand G   V.moland New York 23061904  
Omkom Jenny Omundsen K   1894 Fader.sjømand U   V.moland New York 23061904  
Omkom Thorval Omundsen M   1897 Fader.sjømand U   V.moland New York 23061904  
Berget Ole Olsen M   1862 Styrmand G   Dybvaag New York 23061904  
Omkom Anders Svendingsen Føresund M   1876 Hus Tømmermand G   New York THINGVALA 23061904  
Omkom Helmer Johan Halvorsen M   1874 Sagarbeider U   Stokken Ø.M New York 23061904  
Omkom Hary Theodor Olsen M   1882 Rørleger U   Kristiansand San Fransisko 24061904  

 

Fra Kristiansand, ikke innført i emigrantprotokollen:
 
Omkom Ole M. Andersen M   1861 Jernskipsbygger G   Fjære New York    

 

Fra Stavanger via Kristiansand, innført i emigrantprotokollen i Stavanger:
 
Omkom Jonas Anda m   1859 Grubeeier g   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Paa besøg
Omkom Rakel Anda f   1871 Grubeeier g   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Paa besøg
Omkom Nils Anda m   1898 Grubeeier ug   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Barnefødt i Amerika
Omkom Judith Anda f   1900 Grubeeier ug   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Barnefødt i Amerika
Omkom Ingeborg Anda f   1902 Grubeeier ug   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Barnefødt i Amerika
Omkom Gunder Anda m   1904 Grubeeier ug   Klep Pensylvanien jun.15 1904 Barnefødt i Amerika
Omkom Marie Andersen f   1844 Husholderske ug   Haugesund N. Dakota jun.15 1904  
Omkom Marie Emilie Andersen f   1878 Tjenestepige ug   Haugesund N. Dakota jun.15 1904  
Omkom Karl Martin Gudmestad m   1887 Gaardsarbeider ug   Nærbø Pensylvanien jun.18 1904  
Berget Edvard Norheim m   1880 Matros ug   Stavanger Illinois jun.20 1904  
Berget Ole Monsen m   1882 Fisker ug   Tysvær Iowa jun.20 1904  
Berget Asbjørn B. Bjergo m   1886 Deksgut ug   Skudenæs S. Dakota jun.20 1904  
Omkom Jens Danielsen m   1887 Gaardsarbeider ug   Skudenæs Canada jun.21 1904  
Berget Gunvald Gundersen m   1886 Gaardsarbeider ug   Skudenæs Canada jun.21 1904  
Omkom Gunder Marcelius Olsen m 15     ug   Stavanger Vesta Minn.    

 

Fra Bergen via Kristiansand, innført i emigrantprotokollen i Bergen:
 
Omkom Elin Jørgensen Berg (Ravneberg) f 23 1881 Syerske ug Masfjorden Bergen Ferrywille Wisc 6061904  
Omkom Inga Solberg f 5 1899 Farmers barn Forr niece ug Wisconsin Masfjorden Ferrywille Wisc 6061904 Forældrene i Amk
Berget Ludvig Johan Bottolfsen m 23 1881 Sjømand ug Bergen Bergen Gleenwood Minn 18061904  
Omkom Mikkel Pedersen Tømmerstøl m 58 1846 Gaardbr (Kaarmand) gift Daviken Daviken Lead city S Dak 18061904  
Omkom Anna Mikkelsdtr Tømmerstøl f 61 1843   Forr hustru Eid Daviken Lead city S Dak 18061904  
Omkom Rasmine Andrea Mikkelsdtr Tømmerstøl f 15 1889   Forr datter Davik Daviken Lead city S Dak 18061904  
Omkom Mathias Severin Thuesen Vingen (Kalvaag) m 29 1875 Sjømand gift Bremanger Bergen Dagey N Dak 18061904  
Omkom Martha Petra Thuesen f 25 1879   Forr hustru Daviken Bergen Dagey N Dak 18061904  
Omkom Anna Martine Mikkelsdtr Tømmerstøl f 18 1886 Strygerske ug Daviken Bergen Dagey N Dak 18061904  
Omkom Fru Dagny Kristensen Koch (f Lund) f 27 1877 Arbeidsformanns hustru gift Bergen Bergen Brooklyn 18061904  
Omkom Anton Knut Koch m 6 1898   Forr børn Berlin Bergen Brooklyn 18061904  
Omkom Johanne Rosine Regnhardt Koch f 4 1900   Forr børn Bergen Bergen Brooklyn 18061904  
Omkom Doretthe Kristiane Regnhardt Koch f 1 1903   Forr børn Bergen Bergen Brooklyn 18061904  
Omkom Josefine Karoline Jørgensdtr Humborstad f 15 1889 Tjpige ug Daviken Daviken Minn 18061904  
Omkom Anton Amundsen Lund m 61 1843 Maskinist gift Bergen Bergen New York 18061904 Far til Dagny K. Koch
Berget Olaf Jørgen Olsen m 18 1886 Støberiarb ug Askøen Bergen Boston Mass 18061904  
Omkom Thora Amalie Dahl f 27 1877 Tjpige ug Avaldsnæs Aarstad? Chrania New York 20061904  
Omkom Johanne Arnesdtr Kjos f 20 1884 Gbrsdtr ug Hafslo Hafslo Wilmor Minn 20061904  
Omkom Kari Nilsdtr Varberg f 69 1835 Gbrsenke ug Ulvik Ulvik Galleswille Wisc 20061904  
Omkom Pernilda Haakonsdtr Børve f 20 1884 Tjpige ug Vikør Vikør Oregon 20061904  
Berget Nils Larsen Sandstø m 17 1887 Gaardsarb ug Ullensvg Ullensvg Radchiffe Iowa 20061904  
Berget Cecilie Mathilde Hansen Lund f 25 1879 Fabrikarbeiderske ug Aarstad Aarstad London Wisc 20061904  
Berget Nils Gjertsen Vikøren m 20 1884 Sjømand ug Vik? Sogn Vik Wisc 20061904  
Berget Carl Severin Larsen Bakke m 19 1885 Fisker ug Sund Sund N Dak 21061904  
Berget Lasse Klemmetsen Opheim m 18 1886 Gaardsarb ug Indviken Indviken N Dak 21061904  

(Kilde: Digitalarkivet og "DFDS"s passasjerlister)


Vi vil rette en hjertelig takk til Per Kristian Sebak for bistand ved fullføringen av denne listen - og oppfordre alle til å kjøpe boka hans om D/S "Norge"s siste tur når den foreligger.


Tilbake til toppen

Tilbake til artikkelen om Norge"s forlis (svart på gul)

Tilbake til artikkelen om Norge"s forlis (gul på svart)

Tilbake til menyen om "Utvandringen til Amerika" (svart på gul)

Tilbake til menyen om "Utvandringen til Amerika" (gul på svart)

Hjem